Przywróć piękno uśmiechu

 Protetyka stomatologiczna to główny obszar naszej pracy. 

Jesteśmy  specjalistycznym gabinetem protetyczno-implantologicznym oferującym pełen zakres prac protetycznych 

Zadbamy  o piękno Twojego uśmiechu.

Nowoczesna protetyka

Zabiegi z zakresu protetyki stomatologicznej obejmują zarówno możliwość odtworzenia brakujących zębów , ale także poprawę  estetyki  i wytrzymałości własnych zębów pacjenta.   Jesteśmy gabinetem specjalistycznym – dzięki wieloletniemu doświadczeniu, ukończonym kursom w kraju i zagranicą  oraz nowoczesnym technologiom oferujemy Państwu pełen zakres usług protetycznych:

  • Protezy zębów, częściowe i całkowite
  • Protezy na implantach  –  więcej informacji znajdziesz  tutaj 
  • Korony i mosty porcelanowe
  • Licówki porcelanowe
  • Implanty stomatologiczne klasy premium

 

Niepełne uzębienie niesie za sobą poważne konsekwencje zarówno dla zdrowia, samopoczucia jak  i pewności siebie. Naturalnie wyglądający i zdrowy uśmiech to Twoja wizytówka, którą codziennie widzisz w lustrze i pokazujesz innym osobom. Zabiegi z zakresu protetyki stomatologicznej mogą sprawić, że piękny uśmiech będzie Twoim atutem.

Podążamy za światowymi trendami w dziedzinie protetyki – wszystkie prace pełnoceramiczne wykonujemy w najlepszych laboratoriach protetycznych w Polsce w technologii cyfrowej CAD/CAM. Nasi  technicy traktują swoją pracę jak pasję. Wiemy, jak przywrócić naturalny uśmiech i dawną świetność nawet bardzo wysłużonym zębom.

Zobacz efekty naszej pracy. I Ty możesz przejść metamorfozę uśmiechu w gabinecie Dental Estetica Studzińscy

 

Rejestracja

669 47 21 21

Umów wizytę konsultacyjną w gabinecie Stomatologia Studzińscy

Korony porcelanowe

 

Korona protetyczna jest uzupełnieniem protetycznym odtwarzającym kształt, kolor i funkcję zęba. Korony pokrywają zęba z każdej strony, dzięki czemu ząb jest odizolowany od śliny, bakterii i zabezpieczony przed próchnicą. Najczęściej korony wykonywane są w przypadku znacznego zniszczenia zęba.

Korony porcelanowe wykonane są z różnych materiałów o odmiennych właściwościach estetycznych i mechanicznych. W naszym gabinecie wykonujemy korony  pełnoceramiczne bez metalu z indywidualną charakteryzacją w technologii 3D CAD/CAM. 

Zazwyczaj w odcinku estetycznym (czyli od „piątki do piątki”) wykonywane są korony porcelanowe pełnoceramiczne E-max lub korony cyrkonowe bez podbudowy metalowej. Wyeliminowanie wewnętrznej metalowej warstwy pozwala na osiągnięcie efektu maksymalnie zbliżonego do zębów naturalnych. Korony cerkonowe są najbardziej precyzyjna pracą protetyczną – ich podbudowa wykonywana jest w technologii laserowej – CAD/CAM.  Oznacza to, iż korony cyfrowe są bardzo szczelne i dzięki temu funkcjonują w jamie ustnej przez wiele lat.

Tlenek cyrkonu, czyli materiał z którego zbudowana jest korona ceramiczna, ma twardość zbliżoną do diamentu, jest więc wyjątkowo wytrzymały.  Jednocześnie krystaliczno-mleczny tlenek cyrkonu zachowuje się w świetle jak naturalny ząb, ponieważ tak samo przepuszcza i odbija światło. Ten fascynujący materiał sprawia, że korony i mosty protetyczne wyglądają naturalnie w każdym świetle.

 

Korony porcelanowe są nie tylko najbardziej estetycznymi uzupełnieniami protetycznymi – kolor można dobrać idealnie odtwarzając całą kolorystykę zębów własnych tj. przejaśnienia, plamy, linie itp. Obecnie używana porcelana jest materiałem najlepiej akceptowanym przez tkanki przyzębia. Sprzyja procesom samooczyszczania i umożliwia najlepszą higienę, nie powodując zalegania płytki bakteryjnej na gładkiej powierzchni

Mosty porcelanowe

W przypadku braku pojedynczych lub kilku zębów istnieje możliwość odtworzenia łuku zębowego z wykorzystaniem mostów porcelanowych. Do wykonania tego rodzaju pracy protetycznej niezbędne jest wykorzystanie dwóch zębów sąsiednich. Podobnie jak w przypadku pojedynczych koron również mosty porcelanowe można wykonać z wewnętrzną warstwą metalową (most metalowo-porcelanowy) lub bez podbudowy metalowej (mosty pełnoceramiczne) .

Licówki porcelanowe

Licówki są cienką pracą protetyczną pokrywającą przednią powierzchnię zębów o grubości porównywalnej do tipsa na paznokciu. Powierzchnia licówek jest równa, błyszcząca i nie przebarwia się od papierosów czy kawy nawet po latach użytkowania. 

Najważniejszą cechą licówek jest minimalna ingerencja w naturalne zęby (powierzchnia od strony podniebienia pozostaje praktycznie nienaruszona) – są one zatem alternatywą dla osób, które nie chcą szlifować zębów pod tradycyjne korony porcelanowe.

 Dzięki licówkom możemy zmienić kształt zęba (np. zamknąć szpary tzw. diastemę) ale także kolor i wypukłość. Zazwyczaj do wykonania licówek porcelanowych potrzebne są dwie lub trzy wizyty. 

Na pierwszej wizycie lekarz przygotowuje zęby do zacementowania licówek, pobiera wyciski zębów i wspólnie z pacjentem dobiera kolor. 

Na drugiej wizycie, po około 5-10 dniach, gdy licówki są już gotowe i pacjent zaakceptuje kolor oraz kształt zębów, licówki są na stałe mocowane do zębów. Pomiędzy wizytami zęby zabezpieczone są tymczasowymi licówkami.

 Zalety licówek porcelanowych: 

 Zachowują trwałą barwę i połysk, nie ulegają przebarwieniom od kawy, papierosów itp…

 – Stwarzają nieograniczone możliwości indywidualnej charakterystyki. 

– Wymagają niewielkiej preparacji twardych tkanek zęba w porównaniu do koron porcelanowych 

– Posiadają dużą odporność na ścieranie. 

– Dają bardzo dobry efekt estetyczny 

– Powodują znaczną poprawę samopoczucia pacjentów po zakończonym leczeniu. 

Lekarz dentysta,
specjalizant z protetyki stomatologicznej
Janusz Studziński

Opinie pacjentów:

Jestem ogromnie zadowolona z licówek wykonanych przez doktora Janusza Studzińskiego. W końcu nie wstydzę się swojego uśmiechu, a wręcz uwielbiam go pokazywać innym. Doktor cierpliwie wytłumaczył cały proces i umówił mnie na następne wizyty. Serdecznie polecam, usługa zdecydowanie warta swej ceny. Dla mnie wręcz bezcenna!: )

M. Słodowska
znanylekarz.pl

Korony porcelanowe Kłodzko | Dentysta Stomatolog Kłodzko