Implanty stomatologiczne

Brakujący ząb lub zęby ? 

Implanty stomatologiczne to najnowocześniejsze i najbardziej komfortowe rozwiązanie w sytuacjach gdzie wymagane jest uzupełnienie jednego lub wielu zębów.

 

 

Implanty stomatologiczne

Implant stomatologiczny to tytanowy zamiennik  korzeń zęba, którego zadaniem odtworzenie  utraconego zęba lub zębów.

Implant to wykonana z zegarmistrzowską precyzją tytanowa śruba, która jest doskonałym zamiennikiem własnego korzenia.  Po zrośnięciu się z kością, tytanowy korzeń  zachowuje się i funkcjonuje dokładnie jak korzeń zdrowego zęba.

Dlaczego tytan?  Jest to materiał bezpieczny, trwały, niedający uczuleń i  biozgodny dla organizmu ludzkiego. Wszystkie te cechy tytanu powodują, iż implanty doskonale integrują się z kością. W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa pracujemy na implantach najwyższej jakości – implantach klasy premium

Jesteśmy certyfikowanym i akredytowanym ośrodkiem implantologicznym z wieloletnim doświadczeniem.  To nas wyróżnia.

Ukończyliśmy kursy implantologiczne m.in. w Niemczech (Frankfurt nad Menem, Monachium),  Austrii  (St. Lambrecht), Włoszech (Bolonia), Rosji (Moskwa) i kurs Uniwersytetu w Hong Kongu (Chiny).

 

Leczenie implantologiczne wykonujemy w znieczuleniu miejscowym. Nie jest konieczne znieczulenie ogólne, tzw. narkoza.  Zapewniamy pełen komfort w trakcie całej wizyty.

Dlaczego warto zdecydować się na implanty?

  •  Ciesz się naturalnym uśmiechem i swobodą jedzenia tego co lubisz.
  •   Poprawa jakości życia 
  • Wyeliminowanie ruchomych protez zębowych
  • Brak konieczności szlifowania zębów jak w przypadku wykonywania mostów porcelanowych

Rejestracja

669 47 21 21

Umów konsultację implantologiczną w gabinecie Dental Estetica Studzińscy

Jak przebiega leczenie implantologiczne?

Leczenie implantologiczne podzielone jest na kilka etapów:

  • DIAGNOSTYKA I PLANOWANIE

W celu uzyskania stabilnego i trwałego efektu pacjentom  zainteresowanym wykonaniem implantów stomatologicznych wykonujemy w naszym gabinecie badanie tomografii komputerowej aparatem produkcji światowego lidera rentgenodiagnostyki firmy Vatech. 

Dzięki temu uzyskujemy trójwymiarowy model budowy kości pacjenta. 

  • ZABIEG IMPLANTACJI

W znieczuleniu miejscowym przeprowadzany jest zabieg implantacji.  Całkowicie bezboleśnie. 

  • ODBUDOWA PROTETYCZNA

Po okresie gojenia, czyli integracji implantu z kością wykonywana jest ostateczna odbudowa protetyczna. 

 

Zobacz czym są implanty klasy premium

Możliwości leczenia implantologicznego

Brak pojedynczego zęba

implant jest najskuteczniejszym rozwiązaniem pozwalającym na odbudowę pojedynczego braku zęba – obecnie jest to tzw. złoty standard w stomatologii. W miejscu brakującego zęba po wszczepieniu implantu lekarz wykonuję koronę zęba z porcelany odtwarzającą kształt, funkcję i estetykę zęba.

Brak wielu zębów

za pomocą implantów możliwe jest odtworzenie brakujących zębów w szczęce i żuchwie. Dzięki temu, iż implant spełnia role korzenia zęba, możliwe jest wykorzystanie kilku implantów do rozległej rekonstrukcji protetycznej.

Brak wszystkich zębów

dzięki wszczepieniu implantów możliwa jest całkowita rekonstrukcja brakujących zębów. Implanty mogą być wykorzystane do stabilizacji wyjmowanych protez, tak aby protezy były nieruchome i komfortowe dla pacjentów. Drugim sposobem uzupełnienia brakujących wszystkich zębów jest wszczepienie kilku implantów i wykorzystanie ich jako filarów mostu porcelanowego – w takim przypadku uzupełnienie na implantach jest na stałe przymocowane i pacjent nie zdejmuje mostu.

Natychmiastowe zastępowanie zębów

Przeprowadzamy także zabiegi implantacji natychmiastowej - na jednej wizycie możemy zastąpić własny ząb implantem .
Dzięki stosowanej w naszym gabinecie technologii 3D możemy precyzyjnie zaplanować zabiegi chirurgiczne oraz protetyczne dla skrócenia czasu leczenia i uzyskania jeszcze większego komfortu.