Leczenie kanałowe - endodontyczne

Leczenie kanałowe jest procedurą wykonywaną w przypadku bólu zęba. 

W naszym gabinecie, dla uzyskania maksymalnej precyzji przeprowadzamy zabiegi z wykorzystaniem mikroskopu Carl Zeiss.

Leczenie endodontyczne

Leczenie kanałowe pod mikroskopem  to zabieg wykonywany  w przypadku zapalenia miazgi zęba, które objawia się silnym bólem. Leczenie kanałowe eliminuję przyczynę bólu i umożliwia zachowanie zęba.  

Istotą skutecznego leczenia kanałowego jest precyzyjne dotarcie do kanałów znajdujących się wewnątrz zęba. Często, ze względu na anatomię zębów jest to skomplikowane, dlatego w  naszym gabinecie wykorzystujemy  mikroskop zabiegowy Carl Zeiss w celu uzyskania największej precyzji przeprowadzanego zabiegu.

Dzięki stosowanym przez nas metodom leczenia  całkowicie bezboleśnie możemy przywrócić do zdrowia i pełnej funkcjonalności zęba wymagającego leczenia kanałowego.

  • Leczenie z wykorzystaniem mikroskopu
  • Bezboleśnie
  • Możliwe leczenie na jednej wizycie
  • Pełna diagnostyka RTG , w tym tomografia komputerowa

W gabinecie Dental Estetica Studzińscy  wykorzystujemy najnowsze technologie i sprawdzone standardy leczenia.  Posiadamy własną pracownię radiologiczną dzięki czemu mamy możliwość wykonywania zdjęć RTG w trakcie zabiegu. Dzięki zastosowaniu tomografii komputerowej, o ile jest to konieczne, mamy możliwość przeprowadzenia trójwymiarowej diagnostyki zęba.  Zapewnia to niespotykaną dotychczas precyzję leczenia i satysfakcjonujący efekt.

 

Rejestracja

669 47 21 21

Umów wizytę w gabinecie Dental Estetica. 

Dlaczego leczymy z wykorzystaniem mikroskopu ?

Nie ma dwóch takich samych zębów, każdy pacjent ma inną anatomię, dlatego w naszym gabinecie terapię każdorazowo planujemy indywidualnie.  Anatomia ludzkich zębów jest skomplikowana –  cały system korzeniowy może mieć nieregularny przebieg, przewężenia, zakrzywiania i rozgałęzienia. 

Mając na uwadze te czynniki  jedyną szansą na skuteczne oczyszczenie kanałów  jest wykonanie całej procedury pod mikroskopem,  który  umożliwia wgląd do wnętrza zęba w dużym powiększeniu.  Zwiększa  to precyzję wykonywanych procedur i daje szanse na zachowanie zęba. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii  zęby przeznaczonego wcześniej do usunięcia mogą prawidłowo funkcjonować jeszcze przez wiele długich lat.